צרו עימנו קשר | מפת האתר
פורטל חיות מחמד - כלבים  חתולים סוסים  ציפורים ועוד...
 
 >> מאמרים עמוד הבית

סקירת ספרים

Making Animal Meaning Making Animal Meaning
07/02/2012 מאת Linda Kalof, Georgina M. Montgomery (Eds)
    הספר כולל אוסף של 10 מאמרים מקוריים הבוחנים את מגוון הדרכים בהן ביקשו אנשים להבין את בעלי החיים שנמשכו לעבר או חויבו להיכנס לתרבויות האנושיות. כבשים ויגוארים, גורילות ואוגרים, כלבים וחתולים, חיות מחמד ומזיקים, טורפים ונטרפים, כולם מתנגשים פה כשכותבים המשתייכים למגוון רחב של תחומי עניין אקדמיים מעניקים מסגרת הגיונית ליחסים רבי הפנים שחולקים בעלי חיים ואנשים. הספר מסייע להעריך את הדרכים המורכבות, סותרות ומשלימות בהן נוצרת משמעות לבעלי חיים. 

    הספר תורם לפיתוח התיאוריה העוסקת במשמעות של בעלי חיים אחרים בעבור בני אדם וכיצד בעלי החיים עצמם יוצרים משמעות. המאמרים בספר מספקים תובנה לגבי הדרך בה משמעויות נבנות ומפורקות בהקשרים ספציפיים. הספר מכסה שטח נרחב – לרוחב תחומי מחקר שונים, אתרים גיאוגרפיים ותקופות זמן. 

לינדה קלוף היא פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת Michigan State. קלוף היא גם המייסדת של מסלול המוסמכים באוניברסיטה, המתמחה בלימודי/מחקר בעלי חיים. 

ג'ורג'ינה מ. מונטגומרי היא מחנכת שזכתה בפרסים, המלמדת עתה באוניברסיטת Michigan State ובמחלקה להיסטוריה ב-Lyman Briggs College. 

הספר יצא לאור בדצמבר 2011 בהוצאת אוניברסיטת Michigan State, כריכה קשה, 312 עמודים, אנגלית. 
חזרה למעלה לדף הבית שלח לחבר
למעלה דף הבית שלח לחבר גרסת הדפסה
animal@tauex.tau.ac.il רמת-אביב 69978 ת"א פקס 03-6406155 טלפון 03-6406671 "חיות וחברה" - היחידה לחקר יחסי גומלין בין אנשים לבעלי חיים
כל הזכויות שמורות ליחידת חיות וחברה - תשס"ח 2007 ארינט בע"מ - פתרונות אינטרנט מתקדמים