צרו עימנו קשר | מפת האתר
פורטל חיות מחמד - כלבים  חתולים סוסים  ציפורים ועוד...
 
 >> מאמרים עמוד הבית

סקירת ספרים

דיני בעלי חיים דיני בעלי חיים
03/09/2009 מאת גיל יוחננוף
ההגנה המשפטית על בעלי חיים מצריכה התייחסות לנושאים מגוונים, ביניהם ניסויים בבעלי חיים, הגנת חיית הבר, הפיקוח על כלבים והתעללות בבעלי חיים.
יוזמות החקיקה השונות המבקשות בעת האחרונה להגן על בעלי חיים והעלייה הגוברת במספרם של פסקי הדין הדנים בסוגיות הקשורות לבעלי חיים, מבליטים בבירור כי הגנה זו איננה אפיזודה חולפת הרלוונטית למתי מעט, אלא תופעה הנוגעת לכולנו שתעסיק אותנו רבות גם בעתיד.

עם זאת, המפגש בין עולם בעלי החיים לעולם המשפט איננו מפגש רגיל. בשונה מהאדם שזכויותיו הוכרו זה מכבר, ההכרה בבעלי חיים כבעלי זכויות נמצאת עוד בראשית דרכה וצפויה להיתקל בקשיים לא מבוטלים. לפיכך, האיזון בין ההגנה על האדם לבין ההגנה על בעלי חיים טומן בחובו אתגרים רבים עימם בתי המשפט נדרשים להתמודד, ביניהם קביעת נקודת האיזון הראויה בעימות והשלכות האיזון על פרקטיקות מקובלות ביחס לבעלי חיים.

ספר זה דן ביחס המשפט אל בעלי החיים, תוך בחינה ביקורתית של החוקים ופסקי הדין המתייחסים לבעלי חיים, ותוך בחינת הבסיס התאורטי להכרה בזכויות בעלי חיים. כל זאת, לצד סקירה היסטורית של השינויים במעמדם של בעלי החיים והיבטים חברתיים ותרבותיים הקשורים אליהם.

גיל יוחננוף הוא עורך דין, מוסמך במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב. 
חזרה למעלה לדף הבית שלח לחבר
למעלה דף הבית שלח לחבר גרסת הדפסה
animal@tauex.tau.ac.il רמת-אביב 69978 ת"א פקס 03-6406155 טלפון 03-6406671 "חיות וחברה" - היחידה לחקר יחסי גומלין בין אנשים לבעלי חיים
כל הזכויות שמורות ליחידת חיות וחברה - תשס"ח 2007 ארינט בע"מ - פתרונות אינטרנט מתקדמים